OD PLÁTNA K BRANDU

TAKOVÁ BYLA MOJE CESTA K DESIGNU VIZUÁLNÍCH IDENTIT

 

Od velmi útlého věku jsem měla blízko k tvoření a kreslení. Všem jsem prý tvrdila, že až vyrostu, bude ze mě malířka. Možná proto jsem o pár let později nastoupila na uměleckou školu, kde jsem studovala užitou malbu.

Moje hobby ale vždycky byla i grafika. Na svém prvním počítači jsem měla nejradši program Malování, a později Corel. Vytvářela jsem si různá fiktivní loga, e-shopy, plakáty a kolorizace fotek nebo fotomontáže. Ty jsem potom přidávala na svůj blog.

Tehdy by mě nenapadlo, že tohle bude jednou práce, která mě bude živit.

 

V roce 2018 jsem začala pracovat jako ilustrátorka na volné noze. Měla jsem možnost pracovat na krásných zakázkách. Od ilustrovaných obalů, po ilustrace do knih nebo mobilních aplikací.

Pokaždé když se mi ale naskytnula příležitost pracovat na logu, moje nadšení bylo několikanásobně větší. A tak jsem se postupem času začala věnovat vizuálním identitám více do hloubky.

Pomohla jsem značkám jako je Atreya.cz nebo Havel Real Estate najít novou vizuální identitu. Chcete se přidat mezi moje klienty?

 

POJĎME SE SPOJIT

V PODCASTU HALÍŘE DĚLAJÍ TALÍŘE

 

Tea Vetyšková je ilustrátorka a designérka vizuálních identit, která vdechla život také projektu Halíře dělají talíře. Tea navrhne barevný styl, vybere fonty a vytvoří logo. Jak sama říká, tímto způsobem značky komunikují. Díky její práci ve vteřině poznáte, o jakou značku se jedná 🙂.“. - Jitka Nagelová

 

V podcastu s Jitkou jsme se bavily nejen o viuzálních identitách, k čemu slouží, ale taky o přešlapech a mýtech, kterým podnikatelé stále ještě věří. Taky jsem si popovídali na téma mých začátků v podnikání, a co bych doporučila začínajícím grafikům.

 

Podcast je také dostupný jako audio na všech streamovacích platformách.

Díky moc Jitce za skvělý a pohodový rozhovor.

V ROZHOVORU PRO DENÍK "MOJE JIHLAVA"

 

Tea vystudovala užitou malbu na umělecké škole v Heleníně, ale srdce ji nakonec přitáhlo k designu. Její vášní je tvorba vizuální identity, kterou podle ní firmy stále hodně podceňují. U klientů se často setkává s mylnou představou, že stačí pěkné logo a magické prodeje jsou zaručeny. Vizuální identita však není jenom o hezké vizitce, je to promyšlená vizuální strategie, která vám dokáže přilákat zákazníky a v mnohém ovlivnit jejich nákupní myšlení…“.

 

V rozhovoru jsme s redaktorkou probrali, jak jsem se dostala k designu vizuálních identit, kde sbírám inspiraci, jak probíhá proces tvorby vizuální identity a také kreativní blok.

 

PŘEČÍST SI ROZHOVOR